Ako získať športové štipendium v USA?

Univerzitné štúdium v USA v súčasnosti nie je vôbec lacná záležitosť. V dnešnej neľahkej globálno-ekonomickej situácii stojí ročné štúdium na univerzite v USA v priemere okolo $35 000 ročne. Myslíme si, že pre väčšinu mladých ľudí-športovcov je to čiastka, ktorú si  môže dovoliť zaplatiť len veľmi málo ľudí. A presne preto je tu športová agentúra TM Sport Agency.

Naše niekoľko ročné skúsenosti a kontakty na univerzitách v USA nám umožňujú, aby sa každý vrcholový športovec mohol uchádzať a získať športové štipendium v USA. Na amerických univerzitách v súčasnosti pôsobí niekoľko desiatok športovcov zo Slovenska aj vďaka našej agentúre. Ich doterajšie skúsenosti a zážitky sú v tejto oblasti veľmi pozitívne. Niektorí z našich klientov-športovcov sa po úspešnom ukončení štúdia uplatnili na americkom pracovnom a športovom trhu a žijú tam dodnes.

V prípade, ak ste študent-športovec na vrcholovej úrovni a po ukončení stredoškolského štúdia by ste chceli spojiť univerzitu so športom, tak toto je Vaša príležitosť. Americké univerzity poskytujú každoročne športové štipendiá zahraničným športovcom v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Je to skvelá príležitosť pre tých študentov-športovcov, ktorí by chceli získať kvalitné vzdelanie v zahraničí a zároveň sa aktívne venovať svojmu športu.